| DorinKta a întrebat:

am un iphone 4. l-am gasit pe strada.problema e ca nu se aprinde decat daca apas de vreo 2-3 ori pe butonul de blocare/deblocare si atunci se deschide doar pentru o fractiune de secunda si se inchide. ce e de facut? nu am mai avut iphone si nu stiuhappy Ofer funda celui/celei care gaseste o solutie happy

Răspuns Câştigător
| Lucas69 a răspuns:

Da poți! E o Aplicație si poți si prin cablu de data

11 răspunsuri:
| ElGreco21600 a răspuns:

Pai cel mai bine il duci la un service. Nu îmi dau seama ce problema are, deci nu stiu cat o saa te coste. Daca ai noroc si e doar de la butonul de blocare, atunci o sa te coste Putin, vreo 30 de lei daca estimările mele sunt corecte, dar nu cred ca sunt... Oricum, sa fii atent. Eu am gasit un LG Cookie Fresh, si mergea perfect, dar era full cu pornografie pe ellaughing

| Lion_Rock_1996 a răspuns:

Schimba softul

| DorinKta explică (pentru Lion_Rock_1996):

Cum il pot schimba? am citit ceva de itunes dar nu pot intra in tel.

| DorinKta explică (pentru Lion_Rock_1996):

Problema e ca nu se aprinde cand apas pe home sau cum ii zice la butonul din mijl

| BLADEMATE99 a răspuns:

Ori face butonul contact mai greu (incearca sa il apesi mai tare), ori nu are baterie, imprumuta un incarcator de iphone si ar trebui sa porneasca.

| DorinKta explică (pentru BLADEMATE99):

In fractiuniile alea de secunda vad ca are baterie full happy

| DorinKta explică (pentru BLADEMATE99):

O sa postez maine raspunsul de la service si o sa dau si o funda daca e vreunul care sa fie asemanator laughing

| DorinKta explică:

Am reusit cu ajutorul lui Lucas. multumeschappy. la service imi cerea 250 lei.

| Lucas69 a răspuns:

In primul rand nu mai umbla o perioada la el.
In al doilea rand inchidel de tot pentru ceva vreme.
daca ai noroc in cateva zile cand il vei deschide o sa ti porneasca.
si schimba softul din configurari. am uitat in tot acest timp sa fie la incarcat>

| DorinKta explică (pentru Lucas69):

Nu pot deschide telefonulhappy se poate conectat la pc? sa intru in el sau sa il resetez?

| Lucas69 a răspuns:

Da poți! E o Aplicație si poți si prin cablu de date