| AugustinFiltru a întrebat:

Am un joystik de la hama cred ca modelul este 62860(Black Force) nu sunt sigur deoarece am pierdut cutia!
Sa trecem peste amanuntele nefolositoare!
Eu am o problema: nu pot sa setez in World of tanks si nici in Minecraft comenzi cu joystic-ul.
As vrea sa stiu si eu daca este posibil sa joc aceste 2 jocuri cu acest joystik! Si daca da as vrea sa aflu si eu cum fac?

3 răspunsuri:
| Shaddox a răspuns:

Jocurile astea nu au suport nativ pentru Xinput/DirectInput asa ca va trebui sa folosesti un mapper gen Xpadder, Joy2Key sau CTK. Downloadeaza unul la alegere si iti poti seta butoanele de la tastatura pe joystick.

| AugustinFiltru explică (pentru Shaddox):

Am incercat mai de mult cu Joy2Key da nu prea mi-a iesit daca ai putea sa ma ajuti iti las Id de skype intr-un mesaj privat!