| Alex_Duda_1997 a întrebat:

Salut.
Am un laptop Asus R510DP, iar problema este ca atunci cand ii dau shutdown se restarteaza iar display-ul nu se mai aprinde. Am reinstalat windows-ul recent, deci nici vorba de virus, iar la bios i-am dat un reset. Care credeti ca e problema?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

O posibilitate este ca instalarea Windows nu s-a terminat cu succes si a ramas intr-o stare incompleta. Si sper ca ai resetat BIOSul inainte de a instala Windows.

| K0sti a răspuns (pentru SkyPilot):

Olele, ce treaba are BIOS-ul cu instalarea de windows?

| SkyPilot a răspuns (pentru K0sti):

Daca au fost facute schimbari in BIOS, un Windows gata instalat poate fi afectat.

| K0sti a răspuns (pentru SkyPilot):

Pai parca ziceai asa: "Si sper ca ai resetat BIOSul inainte de a instala Windows"...deci? Ori inainte, ori gata instalat?