| AugustinFiltru a întrebat:

Am un laptop Lenovo G555. Mi s-a stricat displayul si i-am conectat un monitor extern! Problema este ca pana dimineata rezolutia la monitor era de 1440 x 900 iar acum e de 1280x720.
Stiti cumva cum as putea sa frevin la rezolutia sa initiala!?
Si da am intrat si in setari la rezolutie si nu merge sa o schimb la loc! Imi arata ca e rezolutia maxima!

Astept raspuns! Multumesc anticipat!

P.S. dau funda!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Isi alege rezolutia optima, in functie de caracteristicile display

| AugustinFiltru explică (pentru gelu1970):

Si nu pot sa fac nimic ca sa ii dau rezolutia inapoi la 1440x900?

| gelu1970 a răspuns (pentru AugustinFiltru):

Cred ca da, daca pana acum ti-a permis rezolutia asta. pe screen, click dreapta, personalizare si alegi rezolutia asta. si tot acolo trebuie sa ai o optiune in care alegi rezolutia asta ca determinata, ca sa nu o mai schimbe la restartarea laptopului.

| AugustinFiltru explică (pentru gelu1970):

Am fost plecat de acasa si acum am aprins laptopul si vad ca rezolutia la minutorul extern a revenit la normal!

| gelu1970 a răspuns (pentru AugustinFiltru):

Atunci e ok.

5 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Apasa stegulet si P si vezi sa ai aleasa varianta "projector only" si nu "duplicate"