| StieTot a întrebat:

Salut.Am un laptop MSI CX623 si vreau sa imi cumpar un sistem audio.Am undeva la 800 de lei si as vrea sa stiu care varianta ar fi cea mai avantajoasa? Nu am cunostinte legate de boxe, iesiri si asa mai departe.Din cate stiu laptop-ul meu are placa audio integrata.De exemplu la un sistem home cinema ca si acesta care ar fi randamentul? As avea sunet 5.1 conectat de la laptop? Ma pot conecta de la laptop la dvd iar din dvd sunetul sa fie amplificat in boxe? Care ar fi metodele de conectare? As avea o puetere de 1000 w? http://www.emag.ro/......DZ07SBBBM/
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Sistemul respectiv ar putea merge si cum zici tu, dar ar putea merge si direct pe usb sau jack 3.5. Chestia e ca n-o sa ai 5.1 la laptop, mai ales daca nu ai (si cel mai probabil nu ai) o placa de suent 5.1, dar o sa-ti redea ceva asemanator. Daca vrei sa optezi la banii aia pentru un sistem bun, ia-ti un sistem gen genius (pentru putere) daca nu Logitech (pentru calitate), nu te arunca pe home cinema (cele mai bune variante ar fi astea: )
http://bit.ly/1ex2ObB

| Utilizator1234 a răspuns:

Nu vei avea niciodata 5.1 pe o integrata de laptop cu niciun sistem. Vei asculta stereo in 6 boxe, teribila treaba. Spune-mi ce preferinte ai la un sistem audio, la ce il vei folosi (muzica/gaming/filme) si cat de mare va fi camera in care vei amplasa sistemul. Va trebui in cei 800 Ron sa cumperi placa audio dedicata + sistem, pentru ca un sistem audio de 800 Ron pe o placa de sunet integrata, vor fi bani aruncati pe fereastra.

| John1973 a răspuns:

Eu folosesc 5.1. http://bit.ly/1C6jpnp