| ciprian2001 a întrebat:

Salut.Am un laptop Samsung Notebook r540 cu display-ul spart.De asemenea am si un fujitsu (pc) mai slabut.

1.Cat m-ar costa sa ii schimb displayul laptopului?
2.As putea pune piesele din laptop in pc? Si daca da, cum?

2 răspunsuri:
| robi10101298 a răspuns:

Salut! Niciodata nu o sa poti pune piesele de pe un laptop, pe un deskop PC, deoarece componetele difera: de exemplu, RAM ul este mult mai mic la laptop ca si marime decat la PC. Iar display ul s-ar putea sa te coste in jur de 300 de lei

| ciprian2001 explică (pentru robi10101298):

Ma refeream la un schimb cu un magazin de specializare.Si in legatura cu displayul, unde il gasesc?