| ionnut2011 a întrebat:

Salut am un Nokia 1600 si am schimbat codul de siguranta pe care l-am uitat si acum va intreb exista vreun pentru resetarea codului de siguranta? IMEI : 354528016845499

1 răspuns:
| Petrica44 a răspuns:

Aici gasesti ceea ce te intereseaza.Am tradus cu google traductor, sper sa intelegi.Succes!
Aceste coduri de lucru În marea majoritate a Nokia Mobile Phones pentru a activa / dezactiva funcţii ascunse avansate care nu se poate modifica prin meniul Telefon==================================Nokia coduri secrete==================================Pe Tip ecran principal în:* # 06 # pentru a verifica IMEI (International Mobile Equipment Identity).* # 7780 # înapoi la setările din fabrică.* # 67705646 # Acest lucru va şterge ecranul LCD (logo-ul operatorului).* # 0000 # Pentru a vizualiza versiunea software-ului.* # 2820 # adresa dispozitivului Bluetooth.* # 746025625 # Sim ceas statutul de permis. # Pw +1234567890 +1 # arată dacă aveţi pur şi simplu restricţii.* # 92702689 # - va duce la un meniu secret, unde puteţi găsi unele dintre detaliile de mai jos:1. Afişează numărul de serie.2. Afişează luna şi anul de fabricaţie3. Eşantion (dacă este cazul), data la care telefonul a fost cumparat (MMYY)4. Afişează data ultimei reparatii - dacă este găsit (0000)5. Afişează cronometrul duratei de telefon (timp trece de la începutul ultimei)* # 3370 # - consolidată Full Rate Codec (EFR) de activare. Creşterea puterea semnalului, recepţie mai bună a semnalului. Aceasta ajută, de asemenea, dacă u doriţi să utilizaţi serviciul GPRS nu se răspunde sau prea lent. Acumulatorul telefonului se va scurge mai repede, deşi.* # 3370 * - (EFR) dezactivare. Telefonul va reporni în mod automat. Creşterea de viaţă a bateriei cu 30%, deoarece telefonul primeste semnal de la mai puţin de reţea.* # 4720 # - activare Half Rate Codec.* # 4720 * - dezactivare Half Rate Codec. Telefonul va reporni în mod automatDacă aţi uitat codul de portofel pentru telefon Nokia S60, utilizaţi această resetare cod: * # 7370925538 #Notă, datele din portofel vor fi şterse. Telefonul va cere codul de blocare. Codul de blocare implicit este: 12345Apăsaţi * # 3925538 # pentru a şterge conţinutul şi codul de portofel.Deblocare furnizor de servicii: Introduceţi cartela SIM, porniţi telefonul şi apăsaţi vol. sus (sagetile), pentru 3 secunde, ar trebui să spună codul PIN. Apăsaţi C, apoi apăsaţi * mesaj instantaneu, apăsaţi * din nou, şi 04-pini pini pini # **** # 7328748263373738 # reseteaza codul de securitate.Codul de securitate este 12345Modificarea închis de grup (Settings> setarile de securitate> grupuri de utilizatori), la 00000 de telefon şi de URE va suna sunetul de mesaj, atunci când sunt aproape de o capcană de viteză radar. Instalarea de 500 va determina telefonul dvs. 2 a pornit alarma de securitate de la ieşirile de magazin, bancuri Gr8 în practică! (Funcţionează cu unele telefoane Nokia.), Apăsaţi "0" pe ecran pentru a deschide browser WAP. Funcţia Cod* 3370 # Activare Codec îmbunătăţită rata întreagă (EFR) - Telefonul dvs. foloseşte cea mai bună calitate a sunetului, dar reduce timpul pentru a vorbi despre aprox mea. 5%# 3370 # Dezactivarea Codec îmbunătăţită rata întreagă (EFR)* # 4720 # Activare Half Rate Codec - Telefonul foloseste un sunet de calitate inferioară, dar ar trebui să câştige timp de vorbire de aproximativ 30% mai mult* # 4720 # Dezactivarea Half Rate Codec# Pw +1234567890 +1 # Furnizorul de statutul de blocare. (Folosiţi "*" pentru "p, w" şi "+" simboluri)# Pw +1234567890 2 # Network lock statut. (Folosiţi "*" pentru "p, w" şi "+" simboluri)# # Pw +1234567890 3 Ţara Lock de stat. (Folosiţi "*" pentru "p, w" şi "+" simboluri)# Pw +1234567890 4 # statutul de blocarea cartelei SIM. (Folosiţi "*" pentru "p, w" şi "+" simboluri)12345 Aceasta este implicit cod de securitate* # 21 # vă permite să verificaţi numărul că "Toate apelurile sunt redirecţionate către* # 30 # vă permite să vedeţi numărul privat* # 43 # vă permite să verificaţi "Apel în aşteptare" de pe telefon.* # 61 # vă permite să verificaţi numărul că "nici un răspuns" apelurile sunt redirecţionate către* # 62 # vă permite să verificaţi numărul că "Dacă Transfer de neatins (nu de serviciu)" apelurile sunt redirecţionate către* # 67 # vă permite să verificaţi numărul că "Pe solicită Ocupat" sunt transferate la* # 0000 # Afişează versiunea de software a lor telefonul mobil, prima: Versiune software, Linia 2: Data lansării Software, 3-a linie: Tip compresie* # 9999 # versiune Telefoane software, dacă * # 0000 # nu funcţionează* # 06 # Pentru a verifica International Mobile Equipment Identity (IMEI)* # 67705646 # Indeparteaza logo-ul operatorului pe 3310 şi 3330* # 73 # Resetare cronometre de telefon şi rezultatele de joc* # 746025625 # Afişează statutul SIM Clock, dacă telefonul tău acceptă această caracteristică de economisire a energiei "SIM Clock Opriţi permise", se speră să obţină cel mai bun timp posibil,* # 94870345123456789 # Dezactivare PWM-MEMmenţineţi apăsată tasta # Vă permite să comuta între liniile* # 7760 # Producători de cod* # 7780 # Revenirea la setările din fabrică* # 8110 # versiune software pentru Nokia 8110* # 92702689 # Monitoare - Numărul 1.Serial, fapt 2. Data 3. Data, 4. Date de reparare trecut (0000 nu reparaţii), 5.Transfer de date de utilizator. Pentru a ieşi din acest mod aveţi nevoie pentru a porni telefonul şi înapoi** 21 * number # Activeaza "All Calls" devierea de intrare numărul de telefon** 61 * number # Activeaza "No Reply", devierea la numărul de telefon introdus** 67 * number # Activeaza "On Busy" devierea la numărul de telefon introdusNokia coduri secreteGhidul completAici este o lista de coduri în telefoane mobile Nokia. Această listă nu include coduri care fac o solicitare de la reţea. Pentru a utiliza aceste coduri, formaţi doar numere, ca de obicei.Cod Descriere* # 06 # Afişează IMEI (standardul GSM)* # 0000 # Afişează versiunea de firmware şi data (informaţii cu privire la varianta S40 ediţia a doua sau mai târziu)* # 9990 # spune: "Test Mode Bluetooth", la modele de Symbian, acceptă fără nici un mesaj şi se comportă anormal Bluetooth nu sunt Symbian (modele cu construi-radio Bluetooth, activaţi, mai întâi de a utiliza)* # # Bta0 Afişează Bluetooth adresa MAC (modele cu construi-radio Bluetooth, activaţi, mai întâi pentru a arata adresa)* # # Mac0wlan Afişează WLAN adresa MAC (modele cu build-in Wi-Fi radio)* # # Opr0logo Goliţi logo-ul operatorului (3310 şi 3330 numai)* # # Activare GPRS PCCCH sprijinul pca0 (primele modele GPRS)* # # Pcd0 PCCCH Dezactivează suport GPRS (primele modele GPRS)* # # Res0wallet Schimbati portofel mobil (modelele cu portofel mobil)* # # Res0 Soft-format de memorie (numai modelele Symbian)* # # Rst0 Restore Factory Defaults, de confirmare necesare DCT4 (sau mai nou)* # # Sim0clock Arată SIM statutul de ceas (DCT3 numai)* Numărul de fabricaţie # # Ssn0 Arată serial (mid-range şi premium DCT3, în principiu, nu toate DCT4 şi modele Nokia BB5)* De fabricaţie Arată # # War0anty şi informaţii de reparaţii (fără ieşire DCT3) sau timp de vorbire totalăSymbian modele* # Activarea EFR codificare EFR0 (pre-2003 de modele)# # Dezactivaţi EFR codificare EFR0 (pre-2003 de modele)* Hra0 Activează # HR codificare (de dinainte de 2003 de modele)# # Hra0 Dezactivează HR codificare (de dinainte de 2003 de modele)# Pw +1234567890 + N Afişează # stare de blocare SIM: (pre-2003 de modele)N = 1: blocare furnizoruln = 2: roşu, n = 3: blocare ţarăN = 4: Blocare SIMn # N = 1. 999: amintesc numărul stocat în cartela SIM locaţia n (DCT3, DCT4, BB5 modele)Aceste coduri lucra pe mai multe Nokia Mobile Phones pentru a activa / dezactiva funcţiile avansate ascunse, care nu pot fi schimbate prin meniul telefonuluiO funcţie utilă care tot Nokia, am deţinut este "celula Show", care poate fi, de obicei găsite pe telefoanele "setări de afişare" (de exemplu, pe un Nokia 1600) sau "Setări telefon" ( de exemplu, pe un Nokia 3315)Dacă reţeaua acceptă, atunci când "celula Show" este selectat, se va afişa numele de staţia de bază telefonul tau mobil este conectat la ecran. de exemplu: atunci când am mers pe jos în jurul oraşului, spune că "Sydney CBD", şi atunci când sunt acasă afişează numele de cartierul meu.Notatongueentru a afişa "P" de presa "*" de trei ori într-o secundă, pentru a arăta "W" de presa "*" de patru ori pe secundă, astfel că "+", apăsaţi de două ori "*" în mai puţin de o secundăFuncţia Cod* 3370 # / # 3370 # Activare / Dezactivare Codec îmbunătăţită rata întreagă (EFR) - Telefonul dvs. foloseşte cea mai bună calitate a sunetului, dar reduce timpul pentru a vorbi despre aprox mea. 5%* # 4720 # / * # 4720 # Activare / Dezactivare Half Rate Codec - Telefonul foloseste un sunet de calitate inferioară, dar ar trebui să câştige timp de vorbire de aproximativ 30% mai mult* # 7220 # / * # 7230 # on / off suport PCCCPH (mai rapid GPRS)# Pw +1234567890 +1 # Furnizorul de statutul de blocare. (Folosiţi "*" pentru "p, w" şi "+" simboluri)# Pw +1234567890 2 # Network lock statut. (Folosiţi "*" pentru "p, w" şi "+" simboluri)# # Pw +1234567890 3 Ţara Lock de stat. (Folosiţi "*" pentru "p, w" şi "+" simboluri)# Pw +1234567890 4 # statutul de blocarea cartelei SIM. (Folosiţi "*" pentru "p, w" şi "+" simboluri)12345 Aceasta este implicit cod de securitate* # 0000 # Afişează versiunea de software a lor telefonul mobil, prima: Versiune software, Linia 2: Data lansării Software, 3-a linie: Tip compresie* # 9999 # versiune software, dacă nu * # 0000 # Telefoane de lucru* # 06 # Pentru a verifica International Mobile Equipment Identity (IMEI)* # 67705646 # Indeparteaza logo-ul operatorului pe 3310 şi 3330* # 73 # Resetare cronometre de telefon şi rezultatele de joc* # 746025625 # Afişează statutul SIM Clock, dacă telefonul tău acceptă această caracteristică de economisire a energiei "SIM Clock Opriţi permise", se speră să obţină cel mai bun timp posibil, menţineţi apăsată tasta # Vă permite să comuta între liniile* # 7760 # Producători de cod* # 7780 # Revenirea la setările din fabrică* # 8110 # versiune software pentru Nokia 8110* # 92702689 # Monitoare - Numărul 1.Serial, fapt 2. Data 3. Data, 4. Date de reparare trecut (0000 nu reparaţii), 5.Transfer de date de utilizator. Pentru a ieşi din acest mod aveţi nevoie pentru a porni telefonul şi înapoiNOUPentru a restaura Nokia 5800 XpressMusic la starea din fabrică său poate folosi combinaţia de taste:* Reset normală (resetare moale): * # 7780 #Restaurează fişiere ini de la ROM-ul, dar. Nu se şterge sau de date (fotografii, video, documente) sau aplicaţii terţe părţi.* Reiniţializare completă (hard reset): * # 7370 #Format / reseta C: partiţie şi şterge toate datele, inclusiv cartela de memorie. Acesta va restaura sistemul de bază de la ROM.