| pesteafumat a întrebat:

Salut, am un notebook HP Compaq nx7400 si nu merge sa joc nici un joc pe el. Cand am vrut sa fac update la placa video, spunea ca nu gaseste software-ul necesar...
Mai am o placa video Asus EN9500 GT MG de 512 mb. Am mai folosito si este destul de buna. Credeti ca merge sa o pun pe laptop?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru minecraft iti trebuie java instalat si ar trebui sa mearga

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti merg jocurile mai vechi, este slabut laptopul, placa video integrata pana la 224 mb shared.
NU poti pune pe laptop placi video, doar daca schimbi placa de baza si iti iei una cu video dedicat, dar avand in vedere ca te costa cam mult, iti iei alt laptop big grin

| pesteafumat explică (pentru anonim_4396):

Am vazut acum pe net ca merg inlocuite placile video la laptop, dar sunt altfel.
Ai vreo idee daca m-ar ajuta sa imi mearga minecraftul, un emulator? Am vazut pe net chestii din astea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru pesteafumat):

Placile video la laptop sunt "lipite" pe placa de baza, daca tu ai decat integrata si nu ai dedicata pe placa ta de baza, exista posibilitatea ca placa de baza sa nu aiba locurile respective + ca de unde stii ce placa video poti pune? pe manualul placii de baza de la modelul tau de laptop nu specifica nimic.
Daca aveai deja dedicata, putea fi inlocuita cu aceleasi piese in caz ca se ardeau, dar asa nu cred ca se poate

| anonim_4396 a răspuns (pentru pesteafumat):

Pai pentru minecraft iti trebuie java instalat si ar trebui sa mearga