| Vrtulee a întrebat:

Am un PC

-4gb ram ddr2
-placa video 512 ddr2
-procesor dual-core 2. 0ghz
-Hard-ul de 350gb
-placa de baza msi, tip PCI

Vreau sa stiu daca pot cumpara o placa video ddr3 PCI si daca este compatibila!

2 răspunsuri:
| petrescuionut a răspuns:

Ma nu poti sa bagi placa ddr3 in pc ddr2 au si ei frecventa intre rami si procesor chiar nu gandesti ai bagat placa aia poti arde toata placa de baza inreaba pe cine vrei dar ddr3 nu se nimereste cu ddr2 in frecventa si putere.Sa-ti zic mai clar ddr2 este mai vechi sistemu tau nu are puterea sa duca la placa aia culorile viteza HD astea chiar daca il aveai bun nu ai cum sa bagi ddr2 in ddr3

| Sovieticul a răspuns:

Nu se poate, nu sunt compatibile. Raspunsul poate fi lung si plictisitor dar eu iti zic pe scurt.