| RiasX a întrebat:

Salut, am un pc (nu pc-ul principal) cu un Intel Pentium de 2. 66GHz, 2GB ram si o placa video Radeon x300/x550/x1050 series (un setup vechi, intr-adevar) cu Windows 7 Home Premium pe 32-bit. Aveam niste probleme cu el si i-am reinstalat windows-ul dupa reinstalare totul merge bine pana cand a inceput sa isi faca update-uri. Dupa ce a inceput asta procesorul sta mai mereu peste 70%, la fel si ram-ul, care sa fie problema? Mentionez ca inainte de reinstalare se misca bine (avea Windows 8.1 înainte).

Răspuns Câştigător
| Romeo44 a răspuns:

Update-urile de la windows update consuma multe resurse, din cauza asta iti merge mai greu... Opreste windows update daca vrei sa iti mearga mai bine. Descarca driver booster daca vrei drivere, in rest nu prea vad de ce ai vrea windows update on...consuma mult si degeaba. Si anti-virusul mananca, dar nu recomand sa il stergi/opresti.

1 răspuns:
| AwGenetix a răspuns:

Scoate din efecte.