| denismerty a întrebat:

Am un pistol cu aer cald Bosch,si i s-a ars rezistenta,problema este ca am incercat sa o schimb, dar nu stiu exact ce fel de rezistenta trebuie si tot se arde.Astept pareri la problema mea!

2 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Iei rezistenta arsa, afli valoarea folosind tutorialul de aici - http://www.bertys.ro/codul_culorilor_rezistente.htm si pui o rezistenta cu valori asemanatoare sau mai mari.

| Cioccolino a răspuns (pentru BLKZ):

Denismerty se refera la rezistenta, iar tu faci referire la un rezistor...total diferit.