| Kosmonaut98 a întrebat:

Salut.Am un procesor AMD Athlon 5000+. Cand este in repaus are o temperatura de aproximativ 55 de grade, iar cand este solicitat(cand ma joc) ajunge la temperatura de 80-85 de grade.
Este normal sa aiba asemenea temperaturi?
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este normal sa se incalzeasca la 80-85 de grade cand te joci.Anormal este daca te joci ore in sir. Poti termina procesorul.

| Jipa95 a răspuns:

Temperatura recomandata in idle a unui proesor, si pe timp de vara cu un cooler stock nu trebuie se depaseasca 40-45 grade. Desfa sistemul si curata-l de praf peste tot, daca nu te pricepi du-te la un service cu el sa ti-l curete de tot, eventual si inlocuirea pastei termoconductoare.
Bft!

| SouLIce a răspuns:

Nu este normal sa ai asemenea temperaturi in full load
1 curata pc-ul de praf
2 schimba plasta termoconductoare

Eventual mai poti adauga cateva ventilatoare la carcasa si poti cumpara un cooler aftermarket

| Ottakringer a răspuns:

Inlocuieste pasta termoconductoare si recomand o curatenie de '' vara '' in el. Il duci la un service daca nu te pricepi happy
PS: Eu cand joc BF4 (Battlefield 4 ) abia ajung la temperatura de 60-70 grade dupa 3-4h jucat.

| AntonioDumeIoan a răspuns:

Nu nu este normal curata coolerul sau du-te la un service al meu in ide sta in 47 vara iar iatna in 45 56 in ful load sta vara 52 grade iar iarna 48 49