| floryn05 a întrebat:

Salut ..am un procesor athlon xp de 1.10 Ghz am incercat sal overclokez la 2.4 Ghz dar nu stiu de ce nu-mi merge mi se face ecranul albastru si mi se restarteaza in continu puteti sa-mi spuneti din ce cauza imi apare ecranul albastru cand incerc sal overclokez.dau funda la cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Deoarece pur si simplu nu ai cunostintele necesare pentru a face un overclock atat de mare. In al doilea rand, oc nu se face cu tonele, cu cu cate 10 mhz usor si lent.

| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Ai incercat sa-l 'urci' prea mult. Nici nu cred ca are vlaga pentru 2.4. Incearca 1.3 - 1.5 maxim. Si asigura-te ca ai un cooler bun, pentru ca dupa overclocking procesorul se incalzeste extrem de mult. Succes!

| JustCosmin a răspuns:

Ma mir ca mai merge laughing Sincer iti spun. Mai bine nu te juca cu asa ceva daca nu te pricepi. Mai mult de 1.8 nu cred ca ai cum sa-i dai.