| RoBeRTin321 a întrebat:

Salut.Am un procesor Intel Duo E7200 2,53GHz si vreau sa cumpar altul nou, Intel core 2 Quad q6600.Credeti ca este mai bun pentru jocuri? Placa video este un GTX 750 Ti si am 4 rami.Cam cate fps o sa am in csgo?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa CPAElites. Mai bine spune ce placa de baza ai. S-ar putea ca FSB-ul sa nu se potriveasca.

| RoBeRTin321 explică (pentru Salontanul):

MODEL D2584-A1 S2636-D2584-A1

| Salontanul a răspuns (pentru RoBeRTin321):

Daca crezi ca asta este placa ta: ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboard-oem-sales/products/mainboards/eol/eol_classicdesktop/datasheets/D2xxx/ds_d2584-A.pdf
atunci procesorul recomandat de CPAElites se potriveste si daca-l gasesti ar fi cea mai buna achizitie posibila. FSB-ul este 1333 Mhz ca si la placa de baza. Succes!

| K0sti a răspuns:

4 rami?

| RoBeRTin321 explică (pentru K0sti):

Nu am mai stat sa scriu 4GB Rami straight face Se sub intelege, dar na.