| anonim_4396 a întrebat:

Am un router D-Link DWR-921 si la conectare ii palpaie ledul retelei si ledul Wan.In rest 3G si 4 G sunt stinse. Ce ar putea avea si ce trebuie de facut.Mentionez ca folosesc un sim Vodafone care, la alt router merge impecabil.Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Routerul trebuie sa fie bagat in priza cu simul in el.

2..Cu un bat de chibrit(nu folosii acul) tii apasat in acel orificiu timp de 10 secunde cronometrat.

Daca nu merge cu batul de chirbrit foloseste acul.

Daca nu se aprind beculetele 4g sau 3g repeti operatiunea.

11 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Vedeti la START WINDOWS>. CONTROL PANEL>NETWORK AND INTERNET>NETWORK AND SHARING CENTER> uiati-va la schema transmisitiei net si vedeti ca daca nu e semnal la globul colorat( decolorat) inseamna ca nu este netul direct de la sursa, sau daca nu este cumva e problama la firma de distributie, vedeti ca daca nu cumva apare X rosu pe retea sau pate aveti problema cu calculatorul dvs! Chemati specialistul firmei la care sinteti abonat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie resetat...de doua sau trei ori.

Asa facea si la mine si l-am rezolvat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum fac asta? Bag acul in acel orificiu si cat tin apasat? Cu routerul bagat in priza sau scos? Bag si sim-ul sau nu. Explica te rog.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu merge, am tot resetat.O singura data statea reteaua aprinsa si palpaia rapid wan.Acum insa e la fel ca inainte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E stricat.

Iati unul nou.

e 50 de lei

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e al meu, un amic a venit cu el sa vad ce are si ...renunt. Am tot resetat la el, nu am altceva ce sa ii fac...nici in interfata routerului nu pot intra pentru ca nu are semnal. Sa se duca cu el de unde l-a luat si sa-l schimbe. big grin

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai carte, scrie in carte cum sa-l resetezi! Ce treaba are semnalul cu intrarea pe interfata Ramon? Pe interfata intri pe cablu Ramon! Aoleu...

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Am rezolvat. Sim-ul nu era introdus corect.Nu e cablu sa intru in interfata si nici nu poti intra in interfata fara se fii conectat la internet. sa stii de la mine. Carte nu mai este ca e routerul luat la mana a 14-a.
Ia explica-mi tu mie cum intri in interfata fara semnal.fa tu un video sa vad si eu.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Sa iti zic ceva, In caz ca nu stii.DAI RASPUNSURI TOTAL NEFOLOSITOAE sa-mi bag picioru.Tu iei niste puncte numai daca raspunzi primul sau al doilea. Fara resentimente, nu ajuti dloc, sa mor eu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am reusit intr0un timp.Si-ul se baga cu taietura in fata, nu mai vazusem asa intrare.La orice router ce am intalnit sim-ul se baga cu taietura aceea spre in afara. Multumesc pentru raspunsuri.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ramon, ia mai citeste tu o data ce ai scris tu si ce ti-am spus eu, dupa care poti sa-ti bagi piciorul! Apoi, aveam pretentii de la tine! Ca sa intrebi cum resetezi un router...cand ai la dispozitie toata documentatia necesara...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

1. Routerul trebuie sa fie bagat in priza cu simul in el.

2..Cu un bat de chibrit(nu folosii acul) tii apasat in acel orificiu timp de 10 secunde cronometrat.

Daca nu merge cu batul de chirbrit foloseste acul.

Daca nu se aprind beculetele 4g sau 3g repeti operatiunea.