| RwkY a întrebat:

Salut, am un router de retea, de 4 port-uri, si am mai luat un router wireless, cum fac calculatoarele conectate pe wireless, sa vada reteaua din router-ul celalalt, adica sa fie toate o retea, nu doua retele sectionate.

2 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Configurezi routerul wireless ca sa fie primul pe retea si al doilea router il folosesti ca switch (folosesti doar iesirile). Daca apar probleme, cel mai simplu e sa iei un switch.

| RwkY explică:

@ titi, mersi, dar am configurat intai routerul de retea, apoi router-ul wireless, am oprit dhcp de la wireless tongue am bagat firu din primul router, in lan1 de la wireless, si a mers tongue