| Bisioaica a întrebat:

Am un router Telekom speedport w 724v typ A nu am CD la el. Cum il instalez? Va rog Funda+Vot

7 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Poți configura un router și fără CD-ul acestuia. Uită-te pe spatele routerului tău și caută „ Default Access " acolo ai link-ul unei pagini de internet.Copiază link-ul respectiv de pe spatele routerului și introdu-l într-un browser. Acum o să-ți ceară numele de utilizator și parola de la router pe care le găsești tot pe spatele routerului. Acum pe această pagină poți să-ți configurezi routerul.

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Dacă ai nelămuriri sau nu te descurci lasă-mi un mesaj.

| Bisioaica explică (pentru Iunix):

Routerul ii din Germania nu ma descurc.

| Iunix a răspuns (pentru Bisioaica):

Și nu scrie pe spatele lui nimic din ce am spus ( alea cu pagina de net numele de utilizator si parola)?

| Iris1997 a răspuns:

Uite aici: http://hilfe.telekom.de/......724V-Typ-A

Undeva cu roz scrie "Firmware für den Speedport W 724V Typ A" da-i download, are 40 de MB.
Sper sa te ajute!

| ValiR a răspuns:

Salut,
Scrie pe google how to instal telekom speedport w724v tip a si cu siguranta ai sa gasesti pas cu pas cum se face.
Bafta!

| ColacMarius a răspuns:

Ai putea cauta pe net software-u, nu sunt sigur daca este :/