| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Am un router wireless Tenda N300 (cu 300 mbps si 2 antene). Credeti ca imi va merge netul la distanta de aproximativ 30 de metri de el? As vrea sa plec la tara si am de gand sa imi duc router-ul meu la modem-ul unui vecin care are net fiindca eu n-am la tara si nu stiu daca va ajunge semnalul in ograda mea.Dau funda pentru un raspuns sigur.

1 răspuns:
| greyhound a răspuns:

Teoretic, raza de actiune a unui router cam asta ar fi, de 30 m dar cine naiba stie
Eu am un Tp-link si daca ies pe holul blocului nu-l mai prind insa daca ies in fata blocului il prind. Dracu sa le ia, mai depinde si prin cati pereti trebuie sa treaca semnalul dar daca zici ca il pui la tara, la vecinu si trebuie sa strabata doar curtea, n-ar trebui sa ai nici un fel de problema
De asemenea, daca zici ca are 2 antene si mai e si N iar ma gandesc ca merge