| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un Samsung Galaxy Gio S5660 si sunt pe reteaua Orange. Din greseala am dat sa primesc informatii meteo din Constanta si Iasi din 2 in 2 ore si pe mine ma dereanjeaza.Cum fac sa nu mai primesc aceste informatii?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Serviciul Info 311 cuprinde informatiile de care ai nevoie in fiecare zi, din cele mai diverse domenii.
Dezactivarea unor programari la Serviciul Info 311 se poate realiza prin una din urmatoarele modalitati:

- prin apel gratuit la Serviciul Clienti- 411;
- din meniul SIM Toolkit - de la optiunea OrangeInfo (anularea este insa disponibila pentru fiecare tip de programare in parte);
- prin mesaj scris gratuit cu continutul ANULTOT catre 311 - aceasta comanda anuleaza toate programarile (sintaxa comenzii de anulare trebuie sa contina doar ANULTOT, fara alte semne de punctuatie);
- de pe pagina http://www.info311.orange-gsm.com/smsis/, sectiunea info 311 online/modificare programari.
Gasesti mai multe detalii legate de Serviciul Info 311 aici http://www.orange.ro/services/info-ro.html.

Cu prietenie,
Orange helper

3 răspunsuri:
| Triple3XH a răspuns:

Trebuie sa fie vreo aplicatie:Sim Toolkit sau daca nu e atunci cauta din setari

| sasljllaf a răspuns:

Nu am Sim Toolkit sau nu stiu eu unde e.In setari nu am nimic legat de cartela sim

| sasljllaf a răspuns:

Problema rezolvata!