| Andrey_Buibas_1994 a întrebat:

Salut am un servar de cs am si un router deci as putea sa mearga sv tot timpul chir daca imi este pc meu stins...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu se instaleaza jocuri pe router, eram sarcastic.

Routerul este doar o punte intre calculatorul tau si internet. Din moment ce serverul se afla in calculator, e logic ca atunci cand opresti calculatorul nimeni nu va mai avea acces la server.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocurile se instaleaza pe router acum?

| Andrey_Buibas_1994 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu il sti face? da-mi diul tau

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrey_Buibas_1994):

Nu, nu se instaleaza jocuri pe router, eram sarcastic.

Routerul este doar o punte intre calculatorul tau si internet. Din moment ce serverul se afla in calculator, e logic ca atunci cand opresti calculatorul nimeni nu va mai avea acces la server.

| user123456789 a răspuns:

Pentru a putea ţine în propriul PC orice server fie el SA:MP / CS / Minecraft etc trebuie ca IP-ul tău să fie static (neschimbător) sau să-ti hostezi serverul la o firmă speecializată in game-hosting după care serverul va fi online 24/24. Ţinînd serverul pe un PC ce foloseste de un router IP-ul se va schimba la fiecare inchidere-repornire a PC-ului drept urmare serverul respectiv de joc se va închide. Sau poţi face port-forward! -> www.portforward.com

| Paul_Bogdan_1998 a răspuns:

Routerul merge pe ip dynamic(adica se schimba). Daca vrei sa tii un server de Counter-Strike deschis trebuie sa lasi PC-ul deschis.Pentru ca IP-ul sa ramana acelasi. Funda?:*

| Wise a răspuns:

Nu, nu conteaza daca ai router!

| Skillzo_Skillz_1966 a răspuns:

Nu, nu poate functiona tot timpul, poti avea mama router-ului, tot nu va functiona. Poti sa-ti lasi pc-ul deschis ca sa mearga serverul.Il poti hosta, uite o firma: toolz.ro, este de incredere