| Irinel1999 a întrebat:

Am un stick Kingston DT101 G2 de 16GB.Am bootat un sistem de operare pe el cu winimage iar dupa cand sa il formatez NTFS imi aparea la capacity 700mb, el fiind de 14.9GB(reala.)
Si dupa formatare zice ca are 700mb...dc? Cum il fac sa isi revina la valoarea lui reala...

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Stai linistit si eu am exact acelasi stick de 16 GB metalic tot kingstone si valoarea lui reala este de 14, 9(nu ai ce sa faci)asta se datorea fabricantilor ca este prea multa minciuna la mijloc.Am 3 stick-uri si nici unul nu este de cat scrie pe el toate au cu un GB mai putin.

| Irinel1999 explică (pentru siriusblack98):

Da,dar mie nu imi scrie 14, 9...asta nu ma deranja.Ma deranjeaza ca atunci cand il bag in pc zice ca are 700 mb