| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut am un telefon Allview p5 quad rootat cu cm de note3 am primit raspuns de la alta intrebare cum să îi fac overclocking la procesor ul mt6589 din kernel source sa caut nush ce și să modific frecventa imi puteti arată mai concret, ma cam depășește așa ceva?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut, cred ca tot de la mine ai primit si raspunsul la celalta intrebare.
Kernel-ul il poti modifica folosind "MIUI"; Insa daca nu ai mai facut asta pana acum nu iti recomand sa te joci cu ele pentru ca exista sansa sa il brickuiesti.
Dar, daca vrei sa te joci cu ele, ti-am trimis un mesaj cu doua tutoriale care te pot ajuta sa intelegi mai bine cum merg lucrurile si cum iti poti face propriul kernel.

Mult succes.

1 răspuns:
| bogdan12321132231 explică:

Linukul de la tutorial Unde e?