| valentin95 a întrebat:

Salut, am un telefon Nokia 6120 classic care a ramas fara semnal. Credeti ca e din setarile lui sau chiar e stricat?thinking

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Fara semnal la ce? La internet? Sau la reteaua de telefonie mobila? Astfel de manifestari nu tin numai de telefon, ci se pot datora si cartelei. In functie de cat timp ai cartela, iti poti da seama unde e problema. Dupa o vreme aceasta se deterioreaza, iar compania de telefonie mobila ti-o poate schimba gratuit, la o reprezentanta de-a lor. Verifica intai cartela (ei iti vor spune daca e in stare de functionare); la nevoie o vei schimba. Daca nu ea face probleme, atunci poate fi telefonul. Iar solutia e un service gsm, care te costa.
Incearca initial cu cartela si vezi ce rezolvi!

| TiffanyღBJ a răspuns:

S-ar putea sa se fi demagnetizat sim-ul. Mergi la compania de telefonie mobila si iti vor inlocui sim-ul gratis.

| Tyrr a răspuns:

Pune alta cartela!

| denispatrik a răspuns:

Poate s-a demagnetizat cartela.Si eu am patit la fel luna trecuta.Suna la Servicii Clienti.