| MrCristian a întrebat:

am un telefon Nokia 710 lumia si cand vorbesc cu cineva ecranul mereu e negru.Ce trebuie sa fac ca ecranul sa lumineze.Ca nici sa inchid apelul nu ma lasa

2 răspunsuri:
| cozmalau a răspuns:

Umbla la setari, citeste cartea de utilizare sau du-te la GSM

| lSp3kTr4l a răspuns:

Ecranul se inchide pentru ca are 2 senzori acolo sus langa difuzor, daca ai observat sau poate credeai ca i camera video cum am crezut eu prima data si nu stiu daca ai posibilitatea de a-l face sa lumineze cand vb la el. Se inchide lumina sa nu apesi cu urechea pe cv cand vb.