| UsersBoss a întrebat:

Salut, am un televizor cu led LG, nu are mufa pentru internet dar imi apare ca prinde unde wifi dar nu se conecteaza. Cum pot sa m-a conectez la router? Si daca nu are functie de net, cum de prinde wifi?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Daca nu are mufa de retea, poate avea WIFI si prin acel WIFI poti sa-l conectezi la net prin routerul tau wireless.
Intri la conexiuni, selectezi wifi-ul activ la TV si apoi bagi parola de wifi de la routerul tau.