| MariusSYK a întrebat:

Am un televizor Orion T 20 MS... si cand il pornesc ramane pe av... am incercat cu o telecomanda universala dar nuse conecteaza la el deloc. Sa fie din cauza televizorului?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, de care televizor ai, cu tub sau plasma lcd? Daca a rămas blocat pe av caută pe bord butonul de canale va scrie ch + ch minus, si da pe cel de minus pina iesi din modul av, de cit timp i ti face asa? L ai avut conectat pe decodor inainte? Vezi cu telecomanda aceea universală ce poti activa la el? Ce functii face? Poti oprii televizorul din ea? Schimbi canale din ea?,. sau măcar volumul?

| MariusSYK explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu pot face nimic cu telecomanda... cred ca a fost pus pe decodor. e un televizor amarat cu tub. nu`i mare lucru de el dar voiam sa il pun in bucatarie. si din pacate nu il pot scoate de pe av... in fine cred ca il arunc! laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MariusSYK):

Dacă rămine blocat in av atunci e ars un integrat daca nu chiar procesorul, mergi după 5 ianuarie cu el la un electronist, si il va repara.

| K0sti a răspuns:

Televizorul are si butoane! Asta in caz ca nu stiai!

| Serban_Ioan_Stanescu_1988 a răspuns (pentru K0sti):

Si eu am orion si nu, televizorul nu are butoane, decat de volum si atat.

| Nonameagain a răspuns:

Uita-te mai bine in setari/programare. Telecomanda nu are nici o legatura, doar daca nu ai apasat pe ea pe "AV".

| MariaFiscusunteu a răspuns:

Si eu am patit la fel.Trebuie sa il duci la cineva care stie. Daca nu, din pacate, vei ramane fara televizor. Funda?