| Parale a întrebat:

Salut, am un volan Speedlink 2 in 1 Silver Lightning Wheel, iar el functioneaza doar pe sistem de operare XP, cum pot sa-l fac pe sistem de operare 7?

5 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Iti trebuie drivere pentru win7 sau Vista. Vezi pe site-ul producatorului daca au un update pentru modelul tau, daca au update la drivere atunci le descarci si le instalezi, daca nu, aia e!

| Parale explică (pentru StefanKogut):

Http://www.tpu.ro/......-pot-sa-l/ Am luat driver-ul ....si ce trebuie sa fac?

| StefanKogut a răspuns (pentru Parale):

Fisierul descarcat trebuie sa fie.msi sau.exe, dupa ce-l descarci il deblochezi din proprietati(dreapta click pe el, propreties, unblock) si dupa aia il scanezi impotriva virusilor cu un antivirus in care ai incredere, daca totul e in regula, dublu click pe fisier si de regula cam atat. Desi nu este o regula, in majoritatea cazurilor, producatorul recomanda ca la instalarea driverelor volanul sa nu fie conectat la comp. Succes!

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Ai nevoide de drivere pentru volan care artrebui sa le gasesti pe site-ul firmei care a facut volanul, daca nu incearca de la setari.

| wasilika24 a răspuns:

Cauta driveru pe situ-l firemei volanului