| Irinel1999 a întrebat:

Salut,am vazut niste carcase pe dc-shop.ro.La conectivitate scrie 1x usb 2.0 si 1x 3.0 asta inseamna ca eu daca am o placa de baza care ofera 6 usb-uri eu pot folosi doar 2 sau ca mai am 2 incluse de la carcasa?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu stiu cum si ce ai vazut tu dar acea carcasa nu iti va oferii doar 2 porturi usb din 6 disponibile placii tale de baza. orice carcasa are in spate un shield, care la nevoie se da jos tocmai pentru mai mult spatiu intre porturi.

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Ce ai vazut tu nu are treaba cu proturile placii de baza
Acolo este fvrba despre front panelul carcasei, deci acea carcasa are in fata 2 porturi usb 2.0 si unul 3.0