| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut pe amazon un SSD de un tb si era egal la pret cu un procesor i7 la naiba laughing (250 de lire cam asa). Ati cumpara asa ceva daca ati avea bani? Credeti ca in 3 4 ani asta va fi moda, cum acum e sa ai un tb de HDD?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca incet incet SSD va lua locul HDD ului si preturile vor scadea considerabil

| Jipa95 a răspuns:

Cine are atatia bani, nevoie de viteza si un pc racheta, si-l cumpara. Acum cativa ani tot asa ma intrebam si eu : ''wow cum ar fi sa am un hdd de 500-1tb''. Deja au inceput sa scada dramatic preturile ssd-urilor, nu mai sunt atat de piperate la pret cum erau acum 2 ani. HDD-urile sigur vor fi inlocuite ce un sdd. Adevarat, dar daca ai nevoie de stocare, in ziua de astazi nu-ti iei un ssd de 1tb, de banii aia iti iei 4hdd-uri a cate 4tb fiecare!

Bft!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un HDD de un 1 TB pentru ca imi trebuie, nu pentru ca e moda sa arunci banii pe fereastra.
Cine achizitioneaza produse pentru ca e la moda ar merita sa-l loveasca un fulger. Unii nu-si gasesc de munca, dau bani grei pe medicamente, iar altii se spala cu banii pe cap.

Pana si un procesor i7 e prea fancy stuff pentru multa lume. Multi doar au o manie de a cumpara ce e scump, ca sa se dea mari ca ar avea cica ceva bun, nu ca ar avea nevoie de mai multa performanta.

| Bøøgey a răspuns:

Am sa trec peste faptul ca nu stiu nimic despre SSD-uri si HDD-uri si am sa spun ca numai un idiot ar plati atat.

| suntserios a răspuns (pentru Bøøgey):

Pai atunci mai invata care e diferenta dintre SSD si HDD si pe urma ai sa vezi ca isi merita banii