| 23423423 a întrebat:

Am windows 10, vreau sa revin la windows 7, pentru asta trebuie sa il instalez dupa dvd, intrebarea mea e daca imi va mai merge acea cheia de licenta windows 7 dupa carcasa laptopului?

7 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Recomandarea mea ar fi să ștergi tot discul și să instalezi Windows 7 de la 0, cu repartiționări etc.
Cheia de pe spate o să îți meargă tot timpul dacă nu ai utilizat-o pe alt dispozitiv înainte.

| 23423423 explică (pentru Λndrei):

Am mai utilizat-o o data pana acum, pe acelasi dispozitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai si cd/dvd-ul de win 7 care l-ai avut inainte. Instalezi din bios la resatrt si formatezi partitia C. Sigur va merge serialul care il ai scris pe carcasa.

| DryIce a răspuns:

Este loader pentru windows 7 si merge perfect, who needs license...

| nnesuferitu a răspuns:

Salut! Daca ai Windows 10, poti intra in Control Panel > Update > Recovery sau Downgrade...si poti selecta de acolo intoarcerea la sistemul Windows 7, dar de retinut este ca aceasta optiune este valabila numai la o perioada de 30 de zile de la instalarea sistemului windows 10.

| 23423423 explică (pentru nnesuferitu):

Din pacate au trecut mai mult de 30 de zile...