| DreaGos a întrebat:

Am Windows7 Ultimate! Cum pot face ca sa mi reformatez pc-ul dar sa-mi ramana windows-ul? Am auzit la un baiat ca trebuie sa umbla pe la Control Panel, dar vreau sa ma ajutati voi!
Atentie! Vreau ca cineva sa fie sigur pe ce scrie!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai auzit prost! Nu exista asa ceva! Daca vrei sa faci o treaba profi si sa nu fii diletant, instalezi windows cum se instaleaza. Mai intai formatezi partitia din DOS, apoi te apuci si instalezi windows si ce mai trebuie!

| horia2012 a răspuns:

Nu il poti "reformata", dar il poti repara si asa nu pierzi nimic din ce ai instalat. Iti trebuie DVD-ul cu W7. Daca iti da erori mari sau iti merge greu, nu se rezolva prin Repararea lui si trebuie sa-l instalezi. Fa o curatenie si optimizare cu programul asta si vezi cum merge pe urma:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| Nelu62 a răspuns:

Reformatare si sa ramana Windowsul, eu nu am auzit! Poate restaurare sistem la o data anterioara sau de pe o copie de rezerva.