| PuținConteazăNumele a întrebat:

Are cineva idee de ce mi se restarteaza calculatorul cand intru in metin2ro? Precizez ca am xp sp3, Microsoft net framework 4 si directX 9. Fundoi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pc-ul nu duce jocul.Se infierbant ceva in el, de regula procesorul sau placa mama si isi da restart tocmai pentru a evita arderea componentelor. orice pc are setat ca la o anumita temperatura sa se restarteze.In acest fel, impiedica ridicarea extrema a temperaturii si arderea componentelor.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| singuraticul90 a răspuns:

Problema e procesorul si caldura de afara, se incalzeste prea repede si cand atinge temperatura limita se inchide...sau poate fi un virus sau un bug

| Anonim1289 a răspuns:

Este sigur un virus ori pc se incalzeste prea repede poti sa ii pui un ventilator eu asa ii fac la al meu!