| Kampion a întrebat:

As vrea raspunsuri de la expertii in Linux. Recent am fost curios sa rulez android 4.1.2 pe un live cd, i-am dat burn, apoi i-am dat restart si a intrat in meniul principal, i-am dat run android on live cd, a mers foarte bine, am selectat limba, setari de la google etc, am vrut sa descarc aptoide, apoi am mai vrut sa descarc facebook, cand am apasat sa descarc ecranul mi-s-a facut negru si caps look-ul tot se aprindea si se inchidea, am citit pe net ca se numeste "kernel panic", acum ma gandesc, o fii de la kernel, de la android, sau nu e bun dvd-ul? dvd acela era un dvd double layer de 8, 5 gb. Dau funda

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

M-am jucat si eu cu Android pe pc dar este cam inutilizabil. Distributile astea se incarca pe ram din cate stiu si deci trebuia sa poti descarca si instala ce vrei dar si eu cand m-am jucat majoritatea programelor nu functionau. Asa ca...

| Kampion explică (pentru danutzu96):

Daca incerc android 4.4.2 se va repeta problema?

| danutzu96 a răspuns (pentru Kampion):

Din pacate da.

3 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa descarci ceva pe un live CD, daca era stick mergea. Asta e parearea mea