| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa achizitionez un Iphone 2 si nu stiu cum imi pot da seama daca e replica

Răspuns Câştigător
| JamesDeLa2 a răspuns:

Pai sunt mai multe semne care iti spun ca este replica...
- majoritatea replicilor de iphone 2 au o camera foto mediocra (VGA) care este evidenta atunci cand pornesti aplicatia de camera, chiar daca pe camera o sa-ti scrie ca are rezolutia de 2mpx
-o replica de iphone 2 e mai usoara in greutate
-la majoritatea replicilor se da capacu din spate jos
-multe din replici au posibilitate dual sim
-apesi pe ecran putin mai tare si o sa apara pete, ceea ce la iphone original este f greu sa apara acele pete, decat in cazul in care apesi foarte tare
-mi se pare ca replicile parca nu aveau nici imei-ul scris pe suportul de cartela
-majoritatea replicilor au deasupra slot pentru card!

4 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Il arunci pe jos de la 1 metru daca e intreg e original, daca sar toate e replica.

| V3lCr0 a răspuns:

Man nu te mia chinui cu jafuri strangeti si tu bani si ia-ti unu 3 sau chiar 4 sau un Nokia n8 daca vrei telefon bun

| Blogeru a răspuns:

Mersi JamesDeLa2... funda...

| Blogeru a răspuns:

Mersi JamesDeLa2... primesti funda... happy