| Sebytiristu a întrebat:

Salut, as vrea sa imi schimb placa video cu una noua.Problema e ca nu stiu daca e compatibilă cu celelalte componente, procesor i-6400 2,7ghz,gtx 960 2gb, placa de baza Intel h110, 8gb ram, sursa 500w, vreau sa schimb gtx cu un rx590 8gb.As dori sa stiu daca e compatibilă.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut.Cu placa de baza si procesorul nu ai treaba, cam toate sunt compatibile intre ele.Asigurate ca sursa are pinii de care are nevoie noua placa video si in caz contrar sa o schimbi. Daca e de la o firma buna 500W ar trebui sa ajunga.