| CosminSM a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un core 2 quad si vreau sa intreb pe care sa-l aleg. Core 2 quad Q6600, Q8300 sau Q8200? Este diferenta mare intre ele la gaming?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Dintre cele specificate de tine, q8300-ul este cel mai ok dar nu difera foarte mult de 8200, decat la frecventa ceva mai sus.
Q6600..nici nu mai are rost sa te uiti la el. Este bazat pe o tehnologie ceva mai veche, litografie pe 65nm, etc.

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Core 2 quad Q6600 este unul din cele mai slabe procesorare Quad Core e la Intel rolling on the floor Este putin mai bun decat un core 2 duo e8200 de 3. 2ghz +/- 15% big grin

Recomand q8300-ul!