| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa schimb rami de la pc dar nu stiu dupa ce specificati sa ma uit ca rami ce o sai cumpar sa imi potriveasaca adica sa cumpar alti dar sa numi fie buni

cum pot afla ca rami imi potrivesc la pc?

2 răspunsuri:
| cezarultau a răspuns:

Scoti o placuta ram si mergi cu ea la magazinul de unde vrei sa cumperi rami noi. vor stii baietii ce sa-ti dea.

| WeezyF a răspuns:

Pai downloadeaza CPUID CPU-Z si dai la memory te uiti la "type" si afli ce fel ti se potriveste DDR2 SAU DDR3 apoi cand cauti ramii noi, cauti rami de tipul ala, ddr2 sau ddr3 cum ai tu... e siplu,
Funda?