| Mihai0015 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot afla cat timp rezista bateria unui telefon pana la reincarcare.
Un telefon pe care vreau sa mi-l cumpar are Capacitate (mAh):1900

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Depinde in ce conditii il folosesti. Cu net fara net, cu date fara date. Daca intri pe site-uri gen google maps pe 4G rupe bateria si te tine cateva ore.
Pentru folosire fara net, doar convorbiri ai datele date de producator.

| MTD4TheD3v1l a răspuns:

Il descarci de tot... si dupa il incarci 12ore si dupa vezi cat te tine... pana se descarca te tot
cam 1900mah te tine cam 1-2 zile