| LarryLaur1994 a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista cumva un convertor sau adaptor pentru a transforma o placa video tip PCI express 2.0 x16 sa fie compatibila cu un slot AGP 8x. Daca exista v-as ruga sa imi lasati si un link cu produsul. Multumesc!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da. Se numeste trash bin. Se e special comaptibil cu placa ta de baza actuala, alaturi de procesor, ram si ce mai ai tu acolo.

| DeyCj a răspuns:

Nu există așa ceva.Chiar dacă s-ar inventa(presupunând prin absurd) placa video nu va funcționa normal, datorită limitării magistralei de transfer de date AGP.Chestia asta ar fi asemanătoare cu slotul PCI express v1 în care se montează o placă vieo PCI express v2(asta se poate dar placa video va fi downgradată la lățimea de bandă a magistralei PCI express v1).Succes

| KodrutZ a răspuns:

Lol, cam multe vrei tu.