| Unupentrutotisitotipentruunu a întrebat:

As vrea sa stiu si eu sunt in clasa a 9-a si vreau sa imi cumpar un desktop sau un laptop.Eu in general stau mai mult la calculator cu prietenii pe skype sau si joc jocuri multiplayer.Dar mai si ma duc sa dorm la alti(ceea ce e un avantaj daca iti iei laptop). Varianta laptop:http://www.emag.ro/laptop-asus-cu-procesor-intel-174-cor e-small-sup-tm-sup-small-i7-4700hq-2-40ghz-haswell-32gb- 1tb-2-x-ssd-128gb-nVIDIA-geforce-gtx-780m-4gb-free-dos-b lack-g750jh-t4045d/pd/D1D3JBBBM/ puteti sa imi recomandati si alt laptop de gaming pana in 10.000 de lei

Desktop inca nu stiu dar oricum undeva in suma de maxim 10.000 de lei.Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Serios, chiar vrei sa dai atatia bani pe un pc?
Ma rog, cum vrei. La desktop, ce altceva vrei sa faci cu el, pe langa jocuri ma refer? Si ai nevoie de periferice, monitor etc?
Genul asta de laptop: http://bit.ly/1qUVMXJ e mediu in gaming, dar e galagios si fata de un desktop de 2500-3000 lei, in gaming, nu are sanse.