| Anshar a întrebat:

Astazi am observat ca pc-ul meu nu merge cum ar trebui... ma refer la jocuri. in CS GO imi merge cu 30 FPS cu setarile la low. Am urmatoarele componente : placa de baza ASRock AM1B-M, procesor AMD Sempron 2650 cu placa video integrata AMD Radeon HD 8200/ R3 Series ( 512) si 4 gb ram ddr 3. Ce imi recomandati sa schimb? eu m-am gandit sa mi cumpar o placa video externa de 1Gb. Credeti ca as imbunatati performantele? Ce placa video imi recomandati? Pot adauga o placa video externa si sa o anumez pe cea interna?

1 răspuns:
| Mihai1810 a răspuns:

Placa video si procesorul, dar daca schimbi procesorul s-ar putea sa trebuiasca sa schimbi si placa de baza.