| TaZzzzzzzz a întrebat:

Salut, astazi i-am facut laptopului meu un update la ram.

Ca sa ii pun acea placuta, a trebuit sa ii scot tastatura si alte chestii. Am facut acest lucru, si dupa ce am montat piesele inapoi, nu mai merg unele taste ale tastaturii (in rest totul merge bine).

Aveti idee din ce cauza este?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Bravo! Probabil nu mai poate fi reparat, asta inseamna ca trebuie sa schimbi placa de baza rolling on the floor
PS: Incearca sa faci o improvizatie cv..sa NU PUI SUPER GLUE!
Incearca cu o bucata de hartie sau banda adeziva ( pui mai multe straturi pana tine apasatpe mufa.)

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Probabil ai *** folia cu conductoare.
Ai tras de folie s-o scoti din mufa?

| TaZzzzzzzz explică (pentru CPAElites):

Nu, dar i-am rupt acel plastic care o tine acolo (dar am reusit sa o pun cat de cat), posibil sa nu faca contact cum trebuie?

| TaZzzzzzzz explică (pentru CPAElites):

Gata sef, mersi mult.

Le multumesc si celor care au mai raspuns.

| CPAElites a răspuns (pentru TaZzzzzzzz):

Bravo! Probabil nu mai poate fi reparat, asta inseamna ca trebuie sa schimbi placa de baza rolling on the floor
PS: Incearca sa faci o improvizatie cv..sa NU PUI SUPER GLUE!
Incearca cu o bucata de hartie sau banda adeziva ( pui mai multe straturi pana tine apasatpe mufa.)

| 28cosmin a răspuns:

Scoate din nou tastatura și celelalte piese și montează-le înapoi cu atenție, iar după ce ai montat cu atenție piesele cât și tastatura mai verifică odată cum le-ai montat, dacă le-ai montat c-a-lumea o să meargă cu siguranță, dacă nu ai făcut montarea c-a-lumea a pieselor și a tastaturii nu are cum să meargă.

| lucian876 a răspuns:

Cred ca nu ai pus cum trebuie folia sub taste scoate si remonteaza cu atentie

| CPAElites a răspuns (pentru lucian876):

"Nu, dar i-am rupt acel plastic care o tine acolo (dar am reusit sa o pun cat de cat), posibil sa nu faca contact cum trebuie?