| OlteanuAlexander1995 a întrebat:

Aveti idee despre cat de mare este un aparat RMN? (Dimensiuni cat mai exacte)Si cat se mare trebuie sa fie / ce trebuie aiba o xamera cu un asemenea aparat? Multumesc!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Iti dai seama ca depinde de rmn si de utilizare(Cel din spitale arata diferit dupa cum stii). Si de obicei sunt asezate in incaperi speciale, spatioase(deoarece rezontanta magnetica daca nu e izoltata corespunzator poate defecta electronicele in special, sau invers, electronicele sa defecteze aparatul, si tinand cont ca e de la cateva milioane de $ pana la zeci de mil. de $, nimeni nu isi permite asemenea erori)