| MaCheamaStefan1234 a întrebat:

Salut, azi am pus parolă PIN la telefon ( am Allview v1 viper cu android ) şi nu o mai ţin minte. Ştiu că trebuia să-mi arate pe undeva să imi trimită pe contul de google parola, dar nu imi arată. Ce pot să fac fără să ajung la service?

Mulţumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| SamuelTudosa a răspuns:

Deci..Il resetezi! Cum? Uite asa:
1. Scoti bateria de la telefon
2. O pui la loc
3. Tii apasat pe butonul Volume Up+ Power (butonul pe care se porneste telefonul)
4. O sa iti apara mai multe optiuni. Ca sa dai in jos apesi Volume Down
5. Cauti wipe data/factory reset
6. Ca sa selectezi apesi Volume Up
7. Cauti "Yes delete all user"
8. Astepti big grin
Funda happy?

| Anonymus5 a răspuns (pentru SamuelTudosa):

Nu e necesar sa stergi tot daca ai uitat PIN-ul atata tim cat ai acces la contul Google care este conectat la telefon.
Ungulet, urmeaza sfatul meu de mai sus/jos.

8 răspunsuri:
| Roxana0606 a răspuns:

Asa am patit si eu.
trebuie sa il formatezi

| Anonymus5 a răspuns:

Pentru a iti cere contul Google este necesar sa bagi PIN-ul gresit de 2/3 ori dupa care te pune sa astepti pentru 30 de secunde, dupa care poti baga din nou PIN-ul gresit de 4/5 ori dupa care nu mai poti, iti apare sa te loghezi la contul Google, sau ceva asemanator.Este posibil ca dupa a 3-a varianta sa iti apara jos un chenar lunguiet pe care sa scrie : Resetare PIN/COD.
Incearca sa il bagi gresit de mai multe ori si cu siguranta iti va cere sa il resetezi.
Succes!

| MaCheamaStefan1234 explică (pentru Anonymus5):

De câte ori aş face asta, imi arată tot 30 secunde, am ajuns la 30 de incercări -

| Anonymus5 a răspuns (pentru MaCheamaStefan1234):

Si nu ai nici un fel de casuta care sa iti arate resetarea cu contul Google? un fel de chenar pe undeva pe sub numerele de la codul PIN?
Esti sigur ca ai un cont Google conectat la telefon?

| Anonymus5 a răspuns:

Conform Google:
How to unlock your device with Google account:
"
After you've tried multiple times to unlock your device, you'll see "Forgot pattern" on your lock screen. Touch Forgot pattern.
When prompted, enter the Google Account username and password you previously added to your device.
Reset your device’s screen lock.
"
https://support.google.com/nexus/answer/3388218?hl=en
Chiar daca nu ai telefon Nexus, e valabil.

| MaCheamaStefan1234 explică (pentru Anonymus5):

Mie nu-mi merge. sad

| Anonymus5 a răspuns (pentru MaCheamaStefan1234):

Atunci urmeaza pasii :
"
1. Scoti bateria de la telefon
2. O pui la loc
3. Tii apasat pe butonul Volume Up+ Power (butonul pe care se porneste telefonul)
4. O sa iti apara mai multe optiuni. Ca sa dai in jos apesi Volume Down
5. Cauti wipe data/factory reset
6. Ca sa selectezi apesi Volume Up
7. Cauti "Yes delete all user"
8. Astepti big grin
"
@SamuelTudosaBaiatDeCartier