| emoboy a întrebat:

Azi am sesizat cu stupoare ca Google Chrome imi foloseste cam 550mb de pe ram(am doar 1GB)in cazul in care am decat o singura fila deschisa.Este normal asa ceva? Ce pot face ca sa nu imi mai consuma asa mult, pentru ca mi se blocheaza pc-ul cand am deschise mai multe file?

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

In primul rand nu doar chrome consuma, stii ca si windows-ul si orice program deschis consuma ram, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti face nimic, chrome consuma multe resurse in general

| AdrenalinTm a răspuns:

Ai multe plugin-uri instalate ia-ti un cclener si ruleazal o sati mai scada din el da nu foarte mult

| AdrenalinTm a răspuns:

Sau poti adauga un stic mai nou si sal transformi in memorie readyboost
https://www.youtube.com/watch?v=IESdj0yb_kg
si maresti un pic capacitatea ram se poate poate chiar ai un stic prin casa compatibil

| StefanKogut a răspuns:

Cate extensii si plugin-uri ai instalate in el? Daca ai dezactiveaza/dezinstaleaza ce nu-ti trebuie.

| tacitacitaci a răspuns:

Zic sa te orientezi spre alt browser, gen Mozilla. Chrome consuma mult, orice i-ai face.