| SPYKER a întrebat:

Salut
azi mi-am instalat windows 7. dar "gandeste"greu...
uneori se blocheaza pentru o secunda 2
am luat un detector de drivere imi spune ca am toate driverele instalate.dar eu am instalat driver video si se vede mai bine...eu cred ca nu am driverele instalate
dar de ce se blocheaza? orice sfat e bun venit...
multumesc mult

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza slim driver free. o sa iti detecteze driverele lipsa si cele vechi, ti le descarca si le instaleaza. slim driver e colaborator oficial Microsoft, deci descarci din pagina fabricantului aplicatia.
ideal ar fi sa ai un calculator ce indeplineste cerintele minime pentru sistemul operativ ce l-ai instalat. si excelent ar fi sa il activezi si sa ii faci update.
bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnic vorbind daca gandeste "greu" e posibil sa fi gresit configuratia win-ului, de ex. el duce x86 si tu i-ai bagat 64.

| SPYKER explică (pentru anonim_4396):

La 4gb ram am bagat x64...cred ca e bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai spus cati giga rami are pc-ul tau. Daca are numai 1 giga ram e normal sa faca asa. Pentru win 7 trebuie sa ai minim 2 giga. Unii vor spune ca merge win 7 pe 1 giga ram.Nu zic ca nu merge dar 1 giga mananca numai win 7, apoi daca deschizi si alte aplicatii care vor si ei rami...se blocheaza, merge greu, gandeste greu cum spui tu.

| SPYKER explică (pentru anonim_4396):

Salut..laptopul are 4gb ram...