| NedelcuStefan123 a întrebat:

Bateria de la laptopul meu s-a blocat. Merge sa pornesc laptopul dar nu merge sa scot bateria. As fi recunoscator daca as afla cum. (dau si funda)

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bateria nu este încorporată în laterala laptopului (în spate)?
Are două clame, apasă pe una din ele și trage ușor de baterie.
Dacă nu te descurci, mergi cu el la un service autorizat de calculatoare pentru a vedea ce are mai exact, posibil să fie nevoie să-i cumperi altă bateria, și este destul de costisitoare.
Pa, pa.