| BlackManJe a întrebat:

Camd sciu un titlu in movie maker, cand vizionez ce am scris, imi apare pe o imagine albastra. Cum fac sa schimb aceea imagine? dau funda si va rog cat mai repede

Răspuns Câştigător
| lion112 a răspuns:

E foarte simplu.
1. Cand esti in movie maker, alegi din sectiunea edit Movie din partea stanga Make titles or credits
2.Din noul meniu aparut sa zicem ca selectezi prima "ADD title at the beginning..."
3. Acum tia aparut o noua fereastra unde scrii titlu sau ce iti trebuie tie si selectezi change The text font and color
4. Aici iti alegi tipu de scris, unde sa fie pozitionat, transparenta, marimea, Culoarea (o selectezi unde iti apare A) si Fundalul(Adica patratul mic si albastru inchis).
5. Dai click pe patratul mic si albastru si selectezi ce culoare de fundal vrei.
6. In final dai click pe "Done, add title to movie"
Si cam asta e totwinking Spre ca ti-a fost de ajutor
(Scuze pentru posibile greseli gramaticale)

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cand pui text intr-un clip facut de tine prin Movie Maker, inainte de a aparea casuta in care scrii, te intreaba unde vrei sa fie asezat textul. Nu alege "at the begining of the movie", ci "add title on the selected clip".