| xbugs a întrebat:

Cand am deschis azi dimineata calculatorul am observat ca ecranul are o nuanta mai pronuntata de albasctru. ceva mai subtil asa dar iti sare in ochi se e foarte obositor( sper ca ati inteles ). calculatorul merge ok dar culoarea aia de albastru este orice as face. am intrat in setarile monitorului nimic. am dar restart la Pc. nimic... ati avut. credeti ca ma puteti ajuta.

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

1)verifica cablu de monitor in spate la pc si la monitor.
2)reseteaza setariile biosului
3)incerca cu alt fir

| xbugs explică (pentru SasNetRomania):

Cum fac cu biosul?

| SasNetRomania a răspuns (pentru xbugs):

Scoti cablu de la sursa de tot, scoti bateria de pe placa de baza, cauti daca are un jumper de reset(CMOS) te poti uita in manualul de utilizare a placii de baza.

| sk3131 a răspuns:

Ai incercat sa schimbi poza de background ( fundal )?

| xbugs explică (pentru sk3131):

Daca deschid google chrome sau alta aplicatie tot ramane nuanta aia de albastru... mai avea cateodata asa dar de obicei cu un restart se rezolva totu...