| gabi096 a întrebat:

Cand pornesc un pc mai vechi acesta nu porneste(scuze de repetitiebig grin cool-erele functioneaza se aprinde doar ledul hdd-ului(rosu) si miroase a plastic ars... ce credeti ca s-a dus din el?

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Pai deschide capacu si porneste-l cumva asa, sa te poti uita in el, si vezi ce se intampla pe acolo

| MaStErShOt a răspuns:

Ori s-a blocat odata un cooler cand ai tinut prea mult pc-ul deschis si s-a topit un fir/siguranta/capac si a curs pe sursa/placa de baza etc care se incalzeste mereu si de aia miroase, ori ai adaugat ceva la pc care nu se "pupa"(care consuma mai mult decat zice pe sursa) cu sursa si o supraincalzeste si ea miroase. funda?

| gabi096 explică:

Am deschis capacul si nu prea imi dau seama ce miroase iar alte modificari nu am facut totul se "pupa"